Start

Inauguracja AMM w p. nożnej mecz z AZS UP Kraków 19.03.2019

Inauguracja Akademickich Mistrzostw Małopolski w Piłce Nożnej 19.03.2019 r.

W ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w Piłce Nożnej Mężczyzn, we wtorek 19.03.2019 r. w boisku piłkarskim IKF PWSZ Nowy Sącz, reprezentacja naszej uczelni zainaugurowała swój pierwszy mecz z drużyną AZS Uniwersytetu Pedagogicznego Kraków. Cały mecz przebiegał pod dyktando Sądeczan. Gospodarze rozpoczęli bardzo agresywnie w ataku, starając się od samego początku narzucić swój styl gry. Z minuty na minutę przewaga się powiększała, goście próbowali szczęścia jedynie w groźnych kontratakach. Niestety zawodziła skuteczność strzelecka. Dopiero pod koniec pierwszej połowy bramkę do szatni głową strzelił Dawid Potoniec. Po przerwie drużyna gospodarzy, mając jednobramkową przewagę zaczęła dalej naciskać swojego przeciwnika. Atakując Sądeczanie czasami zapominali o obronie własnej bramki pozwalając przeciwnikowi na groźne kontrataki. Podziałały one na Sądeczan jak kubeł zimnej wody. Ostudzeni gospodarze strzelili jeszcze jedną bramkę, której autorem był Daniel Kurowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sądeczan 2:0.

Drużyna AZS PWSZ Nowy Sącz wystąpiła w następującym składzie: Tomasik Piotr, Zawiślan Arkadiusz, Czernecki Jakub, Szewczyk Paweł, Potoniec Dawid, Potoniec Jakub, Sekuła Karol, Dyląg Dawid, Matras Karol, Węglowski Dawid, Baran Kamil, Kurowski Daniel, Krzyżak Maciej, Perla Kamil i Tomasiak Karol.

W drugim meczu, w czwartek 28.03.2019 r. o godz. 12.00, reprezentacja naszej uczelni zmierzy się o godz. 12.00 z drużyną AZS AGH Kraków. Mecz odbędzie się u stóp Wawelu na stadionie KS NADWIŚLAN Kraków.