Start

Awans futsalowców PWSZ N. Sącz do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski

W Krakowie na hali sportowej Uniwersytetu Rolniczego rozegrany został drugi etap (faza „play-off”) Akademickich Mistrzostw Małopolski w Futsalu Mężczyzn. W ćwierćfinale Sądeczanie jako zwycięzcy grupy „A” zmierzyli się z 4 drużyną grupy „B” drużyną AZS Politechniki Krakowskiej. Po wyrównanej początkowej fazie meczu nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i udokumentowali swoją przewagę zdobyciem pięciu goli. Po zwycięstwie 5:0 nad Politechniką przyszedł czas na derby PWSZ-tów. W półfinale trafili oni na drużynę AZS PWSZ Tarnów, która przed dwoma laty zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Futsalu.

Po dużej przewadze w pierwszej połowie meczu, która zakończyła się zwycięstwem 3:0, w drugiej połowie gra się wyrównała i Tarnowianie zaczęli odrabiać stracone bramki. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sądeczan 5:3, co dało naszej drużynie prawo gry w finale z drużyną AZS Krakowska Akademia. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie.Drużyna z Krakowa to etatowy finalista Mistrzostw Polski naszpikowany zawodnikami grającymi w ekstraklasie futsalu. Sądeczanie bez trzech podstawowych zawodników pierwszej piątki w drugim dniu turnieju (Szczepańskiego, Danka i Kołbona) podjęli walkę i o mały włos zdobyliby zwycięstwo. Pierwsza połowa po bardzo zaciętej i wyrównanej grze zakończyła się remisem 2:2. Jeszcze na 3 minuty przed końcem meczu nasi zawodnicy prowadzili 4:2. Niestety brak doświadczenia futsalowego i rozluźnienie dyscypliny taktycznej spowodował, że w ostatnich sekundach meczu Sądeczanie stracili bramkę i ostatecznie przegrali 4:5. Był to mecz na miarę finału i prorokuje zaciętą walkę w kolejnych etapach Akademickich Mistrzostw Polski (komplet wyników fazy play-off). Drużyna AZS PWSZ Nowy Sącz w Krakowie wystąpiła w następującym składzie: Świerad Artur, Jodłowski Konrad, Młynarczyk Maciej, Kołbon Tomasz, Młynarczyk Mateusz, Kalisz Wojciech, Szczepański Sebastian, Danek Adrian, Zieliński Jan, Cisowski Patryk, Kruczek Piotr, Horowski Jan, Kiełbasa Maciej, Pawlik Kamil.

Zajmując drugie miejsce w Małopolsce sądeccy studenci awansowali do turnieju półfinałowego strefy C Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 30.01-1.02.2015 r. w Krakowie na hali Uniwersytetu Ekonomicznego i hali Com-Com-Zone. Sądeczanie będą grali w grupie „D”, w której zmierzą się z AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i AZS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (grupy półfinału strefy C).

Zapraszamy do śledzenia wyników turnieju półfinałowego na stronie azs.uek.krakow.pl